Procedury instalacyjne Cal Flame Bbq10839p 18

Instalacja grilli Cal Flame BBQ10839P 18 jest prosta i wygodna. Wraz z zestawem instalacyjnym otrzymujesz wyjaśnienie, jak zainstalować swój grill. Wszystkie części są precyzyjnie wycięte, aby zapewnić łatwość i wygodę montażu. Instalacja zaczyna się od zamontowania podstawy do żądanego poziomu. Następnie należy zamontować wszystkie ramy i inne elementy, takie jak półki i szuflady. Po zamontowaniu wszystkich części należy zamontować pokrywę grilla i osłonę. Wszystkie części są dostarczane z instrukcją, dzięki czemu możesz bezproblemowo zainstalować swój grill.

Ostatnia aktualizacja: Procedury instalacyjne Cal Flame Bbq10839p 18

Kierunkowe klocki hamulcowe są stosunkowo nowym produktem na rynku. Stworzone przez producentów samochodów z myślą o ograniczeniu hałasu, wibracji i uciążliwości działania (NVH), kierunkowe klocki hamulcowe mają asymetryczną konstrukcję, dzięki czemu stykają się z tarczą hamulcową pod określonym kątem. Kąt ten uzyskuje się poprzez wycięcie fazowe lub półksiężycowe. Efektem jest cichsza praca układu hamulcowego, który działa z równie wysoką skutecznością jak przy wykorzystaniu standardowych klocków hamulcowych. Jaka jest różnica między klockami kierunkowymi z wycięciem fazowym i półksiężycowym?

Kierunkowe klocki hamulcowe z wycięciem fazowym

Kierunkowe klocki hamulcowe z wycięciem fazowym mają na powierzchni ciernej wycięcie, które stanowi powierzchnię przejściową pomiędzy dwiema ostrymi krawędziami. Wycięcie fazowe zapobiega unoszeniu krawędzi czołowej klocka hamulcowego z tarczy hamulcowej, zapewnia równomierne zużycie klocków hamulcowych i zmniejsza hałas.

Przy montażu klocków hamulcowych kierunkowych z wycięciem fazowym należy zachować kierunek zgodny ze strzałkami umieszczonymi na klockach. Jeśli nie ma strzałek i jest tylko jedno wycięcie fazowe, należy zamontować klocki hamulcowe w taki sposób, aby stanowiło ono krawędź czołową klocka, która jako pierwsza styka się z tarczą hamulcową. Jeśli wycięcie fazowe znajduje się na obu krawędziach, to krawędź z większą powierzchnią fazową powinna być zamontowana jako krawędź czołowa klocka, która jako pierwsza styka się z tarczą hamulcową.

Kierunkowe klocki hamulcowe z wycięciem półksiężycowym

Kierunkowe klocki hamulcowe posiadają wycięcie półksiężycowe na tylnej płytce. Podkładka regulacyjna jest elementem tłumiącym, przymocowanym z tyłu klocka hamulcowego. Zmniejsza ona i tłumi drgania klocka hamulcowego oraz pełni funkcję bariery termicznej, która zapewnia równomierny rozkład temperatury klocka i w efekcie bardziej równomierne hamowanie. Wycięcie pozwala tłoczkowi dociskać klocek hamulcowy pod pożądanym kątem, co zmniejsza hałas i sprzyja równomiernemu zużyciu klocków.

Przy montażu kierunkowych klocków hamulcowych z wycięciem półksiężycowym należy zachować kierunek zgodny ze strzałkami umieszczonymi na klockach. Jeśli nie ma strzałek, należy zamontować klocek hamulcowy w taki sposób, aby półksiężycowe wycięcie znajdowało się na krawędzi czołowej klocka, biegnącej poziomo wzdłuż tarczy hamulcowej. Zamontowanie klocka w przeciwnym kierunku będzie skutkować bardzo głośnym piszczeniem hamulców.

Montaż klocków kierunkowych

Wymiana klocków hamulcowych. Czy wiesz, czego będziesz potrzebować i jak to zrobić?

1. ZGROMADZENIE WSZYSTKICH POTRZEBNYCH ELEMENTÓW

Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że masz wszystkie narzędzia, części i niezbędne materiały.

Zwykle potrzebne są:

Narzędzia:

 • śrubokręt
 • opaski zaciskowe
 • wiertarka akumulatorowa
 • szmatki
 • zestaw kluczy nasadowych z grzechotką
 • szczotka druciana

Części zamienne:

 • kierunkowe klocki hamulcowe
 • tarcze hamulcowe
 • klipsy mocujące

Materiały:

 • rurka winylowa 1/4 cala
 • środek czyszczący do hamulców w aerozolu
 • niebieski i czerwony środek zabezpieczający do gwintów
 • szklany słoik
 • drut montażowy
 • niklowy smar przeciwzapieczeniowy
 • tarcze polerskie
 • syntetyczny smar wysokotemperaturowy do hamulców
 • środek penetrujący do usuwania rdzy

2. DEMONTAŻ KOŁA

Zaleca się wykonywanie kolejno czynności po jednej stronie pojazdu. Zapewnia to prawidłowe odniesienie dla dokładnego umiejscowienia wszystkich zacisków, sprężyn i innych elementów.

Pierwszą czynnością jest poluzowanie nakrętek mocujących koło, gdy opona znajduje się na podłożu. Następnie unieś jedną stronę samochodu, używając podnośnika. Całkowicie zdejmij koło.

3. ODKRĘCENIE I DEMONTAŻ ZACISKU

Poluzuj śruby mocujące zacisk oraz śrubę odpowietrzającą. Lekko dokręć śrubę odpowietrzającą.

Zdejmij zacisk z tarczy i umieścić go na górze.

4. COFNIĘCIE TŁOCZKA

Podłącz jeden koniec rurki spustowej do śruby odpowietrzającej, a drugi koniec umieść w szklanym słoiku. Otwórz odpowietrznik i wciśnij tłoczek zacisku do otworu, aby mógł wypłynąć płyn. Po wykonaniu tej czynności dokręć odpowietrznik i odłącz przewód spustowy. Przymocuj zacisk do sprężyny śrubowej lub amortyzatora za pomocą drutu montażowego, aby nie przemieszczał się podczas wykonywania kolejnych czynności przy hamulcu.

Wymontuj wspornik zacisku, zwracając uwagę na to, czy śruby wspornika zacisku były pokryte czerwonym, czy niebieskim środkiem zabezpieczającym do gwintów, ponieważ podczas montażu konieczne będzie zabezpieczenie gwintu środkiem tego samego typu.

5. DEMONTAŻ TARCZY

Odkręć śrubę mocującą tarczę. Często jest to trudne zadanie, dlatego należy najpierw nanieść na śrubę środek penetrujący i odczekać co najmniej 15 minut. Po odkręceniu śruby ściągnij tarczę z piasty.

6. CZYSZCZENIE JEST WAŻNE

Nieprawidłowo przeprowadzone czyszczenie lub procedury instalacyjne są bezpośrednią przyczyną częstych problemów z hamulcami, takich jak hałas czy wibracje.

Prawidłowe czyszczenie i montaż obejmują:

 • usunięcie całej rdzy ze wspornika zacisku,
 • naniesienie środka czyszczącego do hamulców w aerozolu na śruby zacisków i sprawdzenie, czy elementy nie są skorodowane (w przypadku korozji należy je wymienić),
 • wymianę klipsów mocujących i wszelkich innych zużytych elementów hamulca,
 • nasmarowanie śrub i montaż nowych gumowych osłon,
 • usunięcie rdzy i zanieczyszczeń z piasty koła za pomocą tarczy polerskiej zamocowanej na wiertarce,
 • oczyszczenie nowych tarczy i naniesienie zapobiegawczo środka czyszczącego do hamulców w aerozolu. Zaleca się także umycie elementów szczotką ze sztywnym włosiem w gorącej wodzie z mydłem, a następnie ich dokładne osuszenie.

7. MONTAŻ

Nasuń tarczę na piastę i wyrównaj otwór na śrubę mocującą tarczę z gwintowanym otworem w piaście. Dokręć śrubę (zgodnie z instrukcją obsługi), nanieś odpowiedni środek zabezpieczający do gwintów na śruby wspornika zacisku i zamontuj wspornik zacisku.

Nanieś cienką warstwę smaru hamulcowego na tylną powierzchnię podkładek tłumiących, wsuń je na miejsce (patrz informacje powyżej dotyczące klocków hamulcowych z wycięciem fazowym i półksiężycowym) i zamontuj sprężyny. Zamontuj zacisk.

8. CZYNNOŚCI KOŃCOWE

W celu zakończenia montażu opuść samochód, aż opona zetknie się z podłożem. Ustaw klucz dynamometryczny na połowę wartości określonego momentu obrotowego (patrz instrukcja obsługi) i dokręć naprzemiennie nakrętki mocujące koło. Ustaw klucz na pełną wartość momentu dokręcania i ponownie naprzemiennie dokręć nakrętki. Opuść samochód i usuń podnośnik.

Następnie powtórz opisane czynności przy drugim hamulcu na tej samej osi. Zaleca się każdorazowo wymianę klocków hamulcowych przy obu kołach na tej samej osi.

Kontrola jest również ważna. Przy wyłączonym silniku kilkakrotnie wciśnij pedał hamulca, aż będzie wyczuwalny opór. Następnie przeprowadź jazdę próbną – z małą prędkością – aby upewnić się, że klocki hamulcowe działają prawidłowo. Na koniec sprawdź w instrukcji obsługi, czy w danym modelu samochodu zalecany jest specjalny sposób docierania klocków hamulcowych.

Zawartość tego artykułu jest przeznaczona wyłącznie do celów informacyjnych i poglądowych i nie może zastąpić profesjonalnego doradztwa certyfikowanego serwisu naprawczego. W przypadku pytań lub wątpliwości związanych z opisanymi zagadnieniami należy skorzystać z porady profesjonalnego serwisu naprawczego. DRiV – Tenneco nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody związane z wykorzystaniem publikowanych informacji.

Źródło: DRiV – Tenneco

Inwestorzy decydujący się na zakup kotła na paliwo stałe, stają przed wyborem układu instalacji. Wyróżnia się dwa rodzaje systemów grzewczych: otwarty i zamknięty. Można spotkać się także z opcją mieszaną, łączącą cechy jednego i drugiego. Który zatem wybrać? Poniżej przedstawiamy uproszczone schematy podłączeń z wyszczególnieniem niezbędnej armatury.

Ze względów bezpieczeństwa wszystkie instalacje kotła powinny być wykonane ze szczególną starannością, przy wykorzystaniu aktualnego stanu wiedzy i techniki zgodnie z uznaną praktyką inżynierską. Kocioł należy zabezpieczyć wyłącznie wg PN-91/B-02413 – zabezpieczenie instalacji ogrzewań wodnych systemu otwartego.

Obieg otwarty (wskazany dla kotłów na paliwa stałe)

System grzewczy otwarty z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody charakteryzuje się stałym, pośrednim połączeniem wszystkich elementów instalacji z powietrzem. Umożliwia to zamontowanie w najwyższym punkcie instalacji naczynia wzbiorczego (przelewowego). Jego zadaniem jest zabezpieczenie instalacji na wypadek nadmiernego wzrostu ciśnienia wskutek przegrzania.

Obieg otwarty (zastosowanie zaworu trójdrożnego)

Powszechną praktyką instalacyjną jest montaż zaworu trójdrożnego (mieszającego). Zasada działania zaworu sprowadza się do zmieszania w jego wnętrzu gorącej wody z kotła z chłodniejszą wodą powrotną. Proporcje zmieszania określane są przez użytkownika w celu uzyskania pożądanej temperatury czynnika grzewczego. pl/wp-content/uploads/schemat-obieg-otwarty-zawor-trojdrozny-kotly-wozniak. pl/wp-content/uploads/schemat-obieg-otwarty-zawor-trojdrozny-kotly-wozniak-980x632. pl/wp-content/uploads/schemat-obieg-otwarty-zawor-trojdrozny-kotly-wozniak-480x309. jpg 480w" sizes="(min-width: 0px) and (max-width: 480px) 480px, (min-width: 481px) and (max-width: 980px) 980px, (min-width: 981px) 1080px, 100vw"/>

Obieg otwarty (zastosowanie zaworu czterodrożnego)

Obieg otwarty (zawór czterodrożny+ogrzewanie podłogowe)

Obieg zamknięty (zastosowanie wymiennika płytowego)

Ciekawym i coraz powszechniej stosowanym przez instalatorów rozwiązaniem jest montaż kotła poprzez wymiennik płytowy. Wymiennik zbudowany jest z płyt połączonych równolegle. Sposób ich wyprofilowania i ułożenia warunkuje parametry wymiennika. W instalacji co. wydzielane są wówczas dwa obiegi grzewcze – otwarty w którym pracuje kocioł na paliwo stałe, oraz zamknięty z grzejnikami. Rozwiązanie zalecane dla maksymalnej mocy kotła i wymiennika do 34 kW. pl/wp-content/uploads/schemat-obieg-otwarty-zawor-czterodrozny-wymiennik-plytowy. pl/wp-content/uploads/schemat-obieg-otwarty-zawor-czterodrozny-wymiennik-plytowy-980x632. pl/wp-content/uploads/schemat-obieg-otwarty-zawor-czterodrozny-wymiennik-plytowy-480x309. jpg 480w" sizes="(min-width: 0px) and (max-width: 480px) 480px, (min-width: 481px) and (max-width: 980px) 980px, (min-width: 981px) 1080px, 100vw"/>

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce prywatności

Procedury instalacyjne Cal Flame Bbq10839p 18

Bezpośredni link do pobrania Procedury instalacyjne Cal Flame Bbq10839p 18

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Procedury instalacyjne Cal Flame Bbq10839p 18